טיפולים נוספים

לבעיות עור רבות בהם נתקלתי בקליניקה, מקור ההתמודדות הוא כלל לא העור. השיטה מדברת על קונפליקטים בתחומי החיים אשר מדברים דרך העור. בעיות נשימה, פריון, בעיות תקשורת ועוד.

פריון

תחום הפוריות הוא נרחב, ולרוב רופאים מתקשים לשים את האצבע על הסיבה הספציפית שממנה נובעת בעיית הפוריות.
טיפולי הפריה נמשכים בדרך כלל על פני תקופה לא פשוטה, מלווים ב תסכול, כאבים ומצבי רוח קשים.
נשים מוצאות את עצמן ממתינות בקוצר רוח, מוצפות ברגשות של תקווה מהולה בייאוש ובציפייה רבה לבדיקה, לתוצאה ולמשהו טוב…
בהרבה מקרים אין בעיה פיזיולוגית לכישלון בטיפולים, אלא רגשות שחבויים בתוכנו המונעים את ההיריון.
לא פעם תת-המודע ‘מונע’ את ההיריון המיוחל, בגלל שיש משהו שהוא עלול להפסיד כשההיריון יקרה.
בשיטת ברקאי, נבדוק עם המטופלת את ‘הרווח המשני’ המשמר את המצב הקיים, שאינו מאפשר שינוי. מה הן האמונות המגבילות שתוקעות את התהליך.

תקשורת

אחד הרווחים העוצמתיים ביותר מכל תהליך הלימוד שלי ופיתוח שיטת ברקאי, היה הזוגיות שלי אשר השתנתה פלאים. יכולת ההקשבה שלי קיבלה רבדים חדשים והבנתי מהו מבנה הכעס שלי. למדתי לזהות סוגי תקשורת ואילו כלים קיימים על מנת להוביל אחרים לרצונותיהם ולרצונותיי. זוגות רבים נמצאים בלופ של תקשורת לקויה עם כעסים רבים ביחסים בינם לבין עצמם, עם ילדיהם ועם בני משפחה נוספים.
רגשות כעס או קנאה הם ביטוי למצב של סטרס נפשי.
באמצעות שיטת ברקאי, ניתן לשפר משמעותית תקשורת, גם אם הבעיה קיימת שנים רבות. אחד הרגעים המרגשים בחיי היה כשמטופלת שלחה לי הודעה ובו כתבה: “שרה, תודה! בעלי אמר לי שפעם ראשונה מזה עשר שנים הוא הרגיש שאני מקשיבה לו ואנחנו באמת מדברים“.

בעיות שינה

לעיתים קרובות, אני נתקלת עם מטופלים המתקשים להירדם בלילה או שסובלים מנדודי שינה כרוניים.
תמיד יש ברקע משהו קטן ומציק מתוך תת-המודע, שכאשר נעלה אותו אל המודע, הבעיה תעלם.
הגיעה אלי מטופלת שרצתה זוגיות ושסבלה זמן רב מאוד משינה הפוכה. בלילה, היא הייתה ערה וביום – ישנה. בתהליך עלו קשיים חברתיים שהיא חווה ביום-יום. הדרך של תת-המודע שלה להתמודדות עם הקושי בתקשורת סביבתית, היה להפוך את שעות השינה. היא בחרה עבודה באמצעות מחשב אשר מתבצעת בלילות כדי להתפרנס. במסגרת הטיפול, התברר שקיים אצלה פחד עצום מזוגיות עד כדי ויתור. אבחון של מערכת האמונות שלה בנוגע לזוגיות, שחרר את הפחדים החברתיים והזוגיים. היום, היא בזוגיות ארוכה ובטוחה וכך השתחררה מבעיית הפרעות השינה בלילה.

ייעוד אישי

  • לשם מה אני פה ?
  • מהי תכלית חיי?
תחושות של ריקנות, חוסר שקט פנימי וחיפוש אחר משמעות, מופיעות בתדירות רבה אצל כולנו. אצל חלק מאיתנו המצב מגיע אף לידי דיכאון וחולי. רבים מאיתנו מתנהלים בחיי היום יום כאילו תכלית קיומנו היא הדאגה רק למחר, רק לשבוע הבא, רק למשכורת הבאה וכדומה. אבל כשאנו חוקרים לעומק מה אנו רוצים באמת, לרוב נתחבר למה אנחנו לא רוצים… אולם רק החיבור ליעוד שלנו, לרצון האמיתי ולנתינה שלנו בעולם, יביא אותנו לחיבור הפנימי והאמיתי ולרוגע.
בשיטת ברקאי, נוכל לפענח יחד את יצירת המשמעות האישית וידיעת הייעוד שלנו.

יש לכם שאלות?

מוזמנים להשאיר את הפרטים
ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן